Google Analytics

Κυριακή 3 Οκτωβρίου 2010

ΠΩΡΩΣ(Η) - ΠΑΟΛ

Στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής της Δ΄ Εθνικής στον 7ο όμιλο, η ομάδα του ΠΑΟΛ,
απέσπασε σημαντικό βαθμό μετά το ισόπαλο αποτέλεσμα που έφερε στην δυνατή έδρα του ΑΟ ΠΟΡΟΥ. Αναλυτικότερα, και οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, χωρίς όμως να δημιουργείται η μεγάλη φάση. Στο 39΄ ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Κολλιάκου ο μικρός Παπαμετζελόπουλος δεν θα προλάβει να πλασάρει. Στο 42΄ σε μία ανύποπτη φάση ο Ξύδης κέρδισε πέναλτι για τον ΑΟ ΠΟΡΟΥ και έγραψε το 1-0 και έτσι τελείωσε το ημίχρονο. Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα του Χρήστου Πετρινιώτη μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι με στόχο την ισοφάριση.  Στο 62 σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κολλιάκου ο Μαυροκορδόπουλος έδιωξε με γροθιές. Το ίδιο συνέβη και στο 69΄ σε απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Κολλιάκου. Δεν συνέβη όμως το ίδιο στο 85΄ όταν σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κολλιάκου 10 μέτρα έξω από την περιοχή, η μπάλλα καρφώθηκε στο Γ της εστίας του Πόρου.
ΑΟ ΠΟΡΟΣ : Μαυροκορδόπουλος, Παπαδόπουλος, Δρούγκας, Παϊκόπουλος, Σαμαράς, Κιοσσές, Ξύδης, Τσιριγώτης, Νεόφυτος, Τζώρας, Γκολέμης.
ΠΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ: Πλούμπης, Δημαράκης, Γκαρμίρης, Βουτσινάς, Αντωνίου, Τσάτσος, Μαυρέλης, Παπαμετζελόπουλος, Παινέσης, Κολλιάκος, Χρυσαφίδης. Αλλαγές στο 2ο ημίχρονο, Αποστολάκης, Νούλας και Νάστος.